Scorector
1. Збирають інформацію
2. Аналізують отримані дані
3. Розробляють програму покращення КІ

Як покращити кредитну історію, якщо не дають кредит

Під кредитною історією прийнято розуміти досьє на конкретного позичальника: коли і куди він звертався за кредитом, карткою чи мікропозикою, чи допускав прострочення у виплатах і наскільки вони були серйозними.

Описані відомості структуруються та зберігаються у кількох великих Бюро кредитних історій України протягом 10 років і більше. Є кілька методів, як покращити кредитну історію, щоб стати привабливим позичальником в очах банку.

Як тільки установа отримує заявку від нового клієнта, вона робить запит до НБКІ для перегляду його кредитного рейтингу. Це вважається вагомим параметром, на підставі якого формується присвоєний анкеті бал. Заповітна цифра відображає надійність заявника та його платоспроможність. Чим бал вищий, тим вищі шанси отримання позики на вигідних умовах. У зворотний бік це також працює.

Різновиди кредитної історії

Різновиди кредитної історії

Самі українці також мають доступ до даних. Припустимо, Іван планує покращити кредитну історію, але для цього йому необхідно отримати звіт зі свіжими даними. Можна скористатись сайтом ubki.ua/ru або авторизуватися в додатку Приват24, де заповнити коротку заявку та запросити інформацію. Щорічно звіт за таким методом можна сформувати безкоштовно, щоб відстежувати ситуацію.

Крім цього, під час аналізу заявки банк враховує й інші параметри:

 1. Наявність майна, яке буде надано у ролі застави.
 2. Офіційне працевлаштування із високою заробітною платою.
 3. Історія змін місць роботи та як довго людина затримувалася на одній посаді.
 4. Наявність в угоді співпозичальників чи поручителів.
 5. Освіта, сімейний стан та вік.

Формально існує кілька стадій «зіпсованості» кредитного рейтингу:

 • Негативна – багато прострочок, людина майже завжди допускала затримки. Є місяцями не сплачені кредити, борг передавався колекторам чи банк подавав до суду. Найпроблемніша ситуація, на виправлення якої можуть піти роки.
 • Позитивна – клієнт брав кредити, гасив без протермінувань або допустив кілька незначних затримок платежів.
 • Нульова – людина жодного разу не зверталася до банку чи МФО. З погляду кредитора – це небажаний клієнт, оскільки даних щодо його надійності немає.

Серед інших параметрів кредитний рейтинг має вирішальне значення, якщо особа має намір подати заявку до великого, надійного банку з низькою процентною ставкою та вигідними умовами.

Що включає кредитна історія

Що включає кредитна історія

Перш ніж розглянути доступні методи, як покращити кредитну історію, якщо не дають кредит, пропонуємо дізнатися, які відомості містяться у документі.

Досьє включають:

 1. ПІБ заявника, дату народження.
 2. Адресу його проживання та реєстрації.
 3. ІПН та паспортні дані.
 4. Точні дати отримання кредитів, найменування та реквізити банків, період дії договорів.
 5. Дати виплати внесків, період затримки платежів, розмір прострочок.
 6. Відкриті виконавчі провадження, факти визнання банкрутства.

У пошуках методів, як виправити ситуацію з протермінування, не варто спокушатися на сумнівні методи, наприклад, покращити кредитну історію онлайн. Жодна організація не має права стерти дані з БКІ і цим обнулити досьє. Єдиний доступний метод – оформити кредитний договір та виплатити заборгованість вчасно.

Як довго зберігається кредитна історія і чи можна її оновити

За правилами поточного законодавства в Україні кредитний рейтинг позичальників зберігається 10 років. Навіть якщо протягом цього періоду ви допускали затримки під час внесення платежів, панікувати не варто.

У середньому банки або МФО враховують інформацію протягом останніх 2-3 років. Якщо в рамках цього проміжку часу прострочок не було, кредит гарантовано схвалять.

Є кілька методів, як покращити кредитну історію, якщо ситуація не така весела, а прострочення були порівняно недавно. Дані можна поступово оновлювати, отримуючи нові кредити на нетривалі терміни та справно виплачуючи заборгованість.

Пам’ятайте, що навіть у нібито працівників БКІ немає можливості обнулити або стерти прострочення з досьє окремо взятого позичальника. Тому не рекомендуємо розглядати такі методи як покращити кредитний рейтинг – це шахрайські пропозиції, від яких жодної користі.

Чому кредитна історія псується і як її виправляти

Причин зниження може бути кілька, кожен випадок рекомендується аналізувати у приватному порядку:

 1. Шахраї оформили позику на ім’я людини за втраченими чи викраденими документами. Якщо з банку або МФО повідомляють про заборгованість за кредитом або карткою, до якої ви не маєте відношення, звертайтеся до поліції. Інформацію приберуть за результатами розгляду справи, якою, у тому числі, повинна займатися служба безпеки кредитора.
 2. Технічні збої та помилки. Інформація в базу може бути внесена некоректно або вчасно не оновитися. Якщо ви вважаєте, що зазначені в бюро дані недостовірні, і в результаті страждає ваша репутація як позичальника, звертайтеся до БКІ і вимагайте виправити інформацію.
 3. Часті звернення до банків за кредитами чи позиками. У досьє міститься інформація не лише про отримані позики, а й про кожну особу, яка запитувала відомості та про всі подані людиною заявки (навіть якщо вони були відхилені).

Якщо перед вами поставлено завдання, як підвищити рейтинг у кредитній історії, спершу не подавайте заявки у всі банки без роздумів. На місяць краще робити до 2-3 заявок. Мікропозики варто брати і того рідше, інакше це спрацює проти вас – нібито вам постійно не вистачає навіть дрібних сум до зарплати. Це не характеризує вас, як платоспроможного заявника.

Найскладніше покращити кредитну історію, якщо у минулому у вас регулярні прострочення на великі суми. Якщо зараз є відкрите прострочення за договором, немає сенсу звертатися за ще одним кредитом. Рішенням тут стане рефінансування чи реструктуризація.

Після повного погашення поточної заборгованості можна працювати далі – перекривати пропущені в минулому новими кредитами, бездоганно дотримуючись нового графіка виплат. Враховуйте, що дострокове погашення для банку – не найуспішніший формат співпраці, як дусвють багато позичальників.

За фактом для банку – це лише недоотриманий прибуток замість відсотків за договором. Тому перше правило, як підвищити кредитний рейтинг грамотно – планомірно вносити платежі до обумовлених договором термінів та розмірів до повного погашення. Щоб процес відбувався швидше, краще брати невеликий кредит.

Працюємо над виправленням кредитної історії

Для відновлення репутації позичальникам рекомендується брати та погашати невеликі позики по черзі, не накопичуючи одразу кілька договорів. Можливо, варто розглянути звернення до МФО – там невеликі суми, а деякі компанії навіть дають першу позику без відсотків.

У міру виплат та після кожного закритого договору рейтинг зростатиме. Це єдиний правильний спосіб, як підвищити кредитний рейтинг, якщо не дають кредит. В результаті, кредитори до такого клієнта будуть налаштовані більш прихильно.

Законні методи, як реально поліпшити рейтинг позичальника:

 1. Звернення за мікропозикою. Сучасні МФО працюють строго у правовому полі, тому побоюватися співпраці не варто. Наприклад, оформивши позику на 500 грн на 5 днів під 0,9%, за підсумком ви переплатите близько 23 грн. Натомість ситуація з рейтингом вже буде на крок ближче до покращення.
 2. Оформлення кредитної картки. Перевірка в БКІ зазвичай не виконується, якщо клієнт звертається за кредиткою. Досить невеликого ліміту, який необхідно витрачати регулярно та постійно оплачувати заборгованість. Щонайменше кілька місяців подібної активності потрібно, щоб оновити кредитний рейтинг.
 3. Оформити депозит у банку, у якому планується подавати заявку на кредит чи картку. Тим самим клієнт доводить свою платоспроможність та показує наявність гарантій.
 4. Придбання товарів у магазинах у розстрочку. Дешеві товари до 5000 грн вдасться сплатити за кілька місяців без істотних відсотків. У результаті не тільки змінюється кредитний рейтинг, але можна купити корисну в побуті річ.
 5. Ще один варіант як покращити свою кредитну історію – скористатися спеціальними програмами від банків чи МФО. Суть такої програми в тому, що позичальник отримує послідовно кілька кредитів (кожен новий після погашення минулого) під невеликі відсотки та на невеликий термін, тим самим стабільно працюючи над покращенням рейтингу.

Обов’язково користуйтесь рефінансуванням та реструктуризацією, якщо у вас вже оформлений кредит або відразу кілька, а хочеться знайти вигідніші умови. Суть програми полягає у зменшенні суми щомісячного платежу, рідше вдасться зменшити відсоткову ставку і у такий спосіб спростити завдання щодо своєчасного погашення.

Правильне оформлення заявки з поганою історією

Якщо репутація є далекою від ідеалу, рекомендуємо приділити більше часу заповненню анкети. Дотримуйтесь правил:

 1. Вписуйте лише коректну інформацію без прикрас.
 2. Додайте дані про джерела доходу або ліквідне майно.
 3. Не подавайте одночасно кілька анкет у різні банки.

Пам’ятайте, що зберегти чисту кредитну історію в рази простіше, ніж роками працювати над її виправленням! При оформленні будь-якого кредиту важливо дотримуватись графіка виплат. Порушення умов договору у майбутньому може негативно зашкодити можливості отримання нових кредитів.

Без відмов і перевірок!

Рішення за 30 секунд!!!
1й кредит:
500-3000 грн
Ставка:
1.98 %
Срок:
1-30 дн
96% погоджень!
1-й кредит:
1000-30000 грн
Ставка на 1-й займ:
1.0%
Термін:
3-70 дн
Дуже висока ймовірність одобрення!
1-й кредит:
1000-20000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-15 дн
Дуже висока ймовірність одобрення!
1-й кредит:
500-50000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-365 дн
99% схвалень!
1-й кредит:
500-20000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-30 дн
Без відмови під 0%!
1-й кредит:
500-15000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-30 дн