Scorector
1. Збирають інформацію
2. Аналізують отримані дані
3. Розробляють програму покращення КІ

Чи впливають мікрозайми на кредитний рейтинг

Мікрофінансування – швидкий і зручний формат отримання суми грошей, якої бракує на поточні цілі. Відповідно до чинного законодавства України, МФО передають у бюро кредитних історій дані про всіх своїх позичальників та інформацію про те, як вони виплачують заборгованість.

Розглядаючи, чи впливають мікропозики на кредитну історію, слід враховувати, як часто позичальник ними користується та чи дотримується графіка виплат. Негативні записи з’являються в результаті найменших невиплат.

Деякі громадяни, вдаючись до мікрозаймів, побоюються, що після співпраці з МФО банки більше не видаватимуть їм кредити. Насправді це не більше, ніж просто міф.

Чи передають МФО інформацію про позичальників

Дані про клієнтів, включаючи паспортні, реквізити ІПН та соціального страхування, а також розміри та терміни отримання позики становлять левову частку досьє. Крім цього, в документ включають точні реквізити кредитора, а також графік виплати заборгованості – незалежно від того, чи дотримувався його користувач або ж платив із простроченнями.

Розглядаючи, чи псують кредити кредитну історію, важливо розуміти, що надмірне захоплення таким форматом кредитування може зіграти не на руку позичальнику. Наприклад, якщо у нього щомісяця є мінімум одна оформлена позика або навіть більше – це показує клієнта не з надійного боку.

У майбутньому банки насторожено сприймуть його спроби отримати великий споживчий кредит, іпотеку чи автокредит. Адже якщо позичальнику не вистачає грошей на поточні потреби, він регулярно користується позиками «до зарплати», значить, рівень його платоспроможності низький.

МФО також завжди передає в БКІ інформацію про схвалені або відхилені заявки, а також про всі запити на мікрокредит. Якщо за підсумком позичальник порушував зобов’язання, а кредитор подавав на нього до суду – цей момент також буде відображено.

Дані цікаві насамперед майбутнім кредиторам. На підставі статистики можна відслідковувати платіжну дисципліну клієнта та оцінювати, як часто він не повертає заборгованість. Вся ця інформація оцінюється у сукупності, в результаті, новий кредитор оцінює ризики співпраці з такою людиною.

Якщо з якихось причин мікрофінансова компанія не повідомляє в бюро відомостей про позичальників, це вважається суворим порушенням і може призвести до відкликання у неї ліцензії. Працювати далі на ринку України вона не зможе.

Чи позначається оформлення позик на кредитній історії

Так, всі оформлені мікропозики впливають на кредитну історію. Якщо клієнт звертається по таку послугу часто, це розцінюється як складне, нестабільне матеріальне становище. У новому займі такому позичальнику, як правило, не відмовлять, але отримати більший кредит під вигідний відсоток він навряд чи зможе.

Аналітики банку критично ставляться до постійних користувачів МФО, тому відповідь на питання, чи впливає мікрозайм на кредитну історію, очевидна – так. Таку людину можуть вважати неплатоспроможною, але остаточне рішення за заявкою приймається на підставі декількох чинників.

Серед них:

  • офіційне працевлаштування;
  • наявність застави чи поручителів;
  • список документів – анкета оцінюватиметься сукупно.

Велику суму швидше за все не дадуть, але якщо він регулярно виплачує заборгованість і його кредитна історія чиста, проблем не виникне.

З упевненістю заявити, які параметри вашої анкети можуть насторожити спеціаліста, не можна. Не завжди оформлення швидкої позики – спроба дотягнути до зарплати. Набагато частіше це вихід у ситуації, коли виникають незаплановані витрати, які не терплять зволікань.

Більше того, вплив мікропозик на кредитну історію може бути позитивним. Якщо у позичальника вже були прострочення в минулому і він хоче попрацювати над покращенням кредитного рейтингу, кілька почергово оформлених та виплачених із дотриманням термінів позик – шлях до виправлення репутації. Головне при цьому – не захоплюватися та тверезо оцінювати можливості. Подавати одразу кілька заявок не рекомендується.

Коли мікропозика зіпсує рейтинг

Тільки якщо не виплатити її вчасно, допускати прострочення на кілька днів і більше або взагалі перестати платити, довівши справу до колекторів та суду. Інформація про невиплату відображається в кредитному досьє практично відразу, не варто сподіватися, що деякі моменти будуть втрачені.

Тому ще до одержання грошей:

  • уважно обмірковуйте варіанти;
  • оцінюйте власну платоспроможність;
  • розрахуйте на калькуляторі, чи буде чим гасити борг у призначену дату.

Щоб уникнути ще більшого псування рейтингу, під час прострочення оперативно шукайте варіанти рефінансування чи реструктуризації.

Розглядати, чи впливають МФО на кредитну історію, слід у тих ситуації: як часто позичальник ними користується і чи були прострочення, як довго він не платив за договором. Сама по собі позика не є небезпечною, проблеми будуть лише при порушенні умов кредитного договору.

Без відмов і перевірок!

Рішення за 30 секунд!!!
1й кредит:
500-3000 грн
Ставка:
1.98 %
Срок:
1-30 дн
96% погоджень!
1-й кредит:
1000-30000 грн
Ставка на 1-й займ:
1.0%
Термін:
3-70 дн
Дуже висока ймовірність одобрення!
1-й кредит:
1000-20000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-15 дн
Дуже висока ймовірність одобрення!
1-й кредит:
500-50000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-365 дн
99% схвалень!
1-й кредит:
500-20000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-30 дн
Без відмови під 0%!
1-й кредит:
500-15000 грн
Ставка на 1-й займ:
0.01%
Термін:
1-30 дн